Trofea.pl - medale na zamówienie, puchary sportowe, pamiątkowe statuetki

koszulki sportowe

koszulki sportowe koszulki sportowe ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ
trofea trofea

Medale pamiątkowe - jak wybrać najlepszą opcję?

Autor : trofea.pl | Data : 06-04-2022

medale pamiątkowe

Okazji do nagradzania drugiej osób medalami jest wiele. Mimo, że kojarzą się one głównie z osiągnięciami sportowymi np. w trakcie igrzysk olimpijskich, to na tym ich rola się nie kończy. To także kreatywna forma nagrodzenia osoby za mniej oczywiste osiągnięcia. Wszelkie rodzaje konkursów, plebiscytów, jubileuszy - to tylko część z okazji, w których medale mogą okazać się dobrą formą uznania. Są one bowiem powszechnie postrzegane jako przedmiot o dużej wartości. Przekazanie komuś medalu to sygnał, że wykonana praca została doceniona. Taka nagroda wręczana jest zwykle znaczącym osobistościom. Jednym z celów jakie może spełniać medal, jest także upamiętnienie ważnej uroczystości. Na takie okazje produkowane są tzw. medale pamiątkowe. Jednak aby wydarzenie to zapadło w pamięć, warto zadbać o jakość wręczanego upominku. W dzisiejszym artykule podpowiemy na jakie parametry zwrócić uwagę, decydując się na zakup medalu pamiątkowego.

Przede wszystkim jakość materiałów

To, z jakiego materiału zostaną wykonanemedale pamiątkowe , będzie miało bezpośredni wpływ na jego wygląd i wytrzymałość. Jednym z najczęściej stosowanych materiałów jest metal. Nadaje on najbardziej klasycznego wyglądu. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się medale metalowe wykonane z mosiądzu lub miedzi. Wykorzystanie takich materiałów umożliwia wykonanie nawet najdelikatniejszych detali. W zależności od wykorzystanego materiału otrzymuje się medale o różnej barwie. W przypadku miedzi spodziewać się można medalu w kolorze brązu, a w przypadku mosiądzu w złotym. Istnieje także możliwość wyprodukowania medalu w srebrnego - stosowana jest wtedy powłoka galwaniczna. Oryginalnym pomysłem wydaje się postawienie na drewno. Jest to materiał, który świetnie nadaje się do personalizacji. Wykonane na nim napisy, wzory, czy grafika wyglądają bardzo efektownie. Tańsze materiały - takie jak drewno - wcale nie muszą oznaczać, że medal będzie gorszej jakości. Przykładem na to jest są także medale z pleksi. Zastosowanie tego tworzywa nada im bardziej nowoczesny wygląd. Wykonane na nim grafiki wyglądają bardzo realistycznie. Istnieje także możliwość wykonania grafiki w jednym lub w wielu kolorach. Taką formę medalu pamiątkowego docenią szczególnie dzieci.

Indywidualizacja i precyzja wykonania

Kolejnym aspektem na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze producenta medali pamiątkowych jest to, czy oferuje on personalizację zamówienia. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie dowolnego cytatu, daty czy innego tekstu dopasowanego do nagradzanej osoby. W ten sposób medal staje się niepowtarzalny i można być pewnym, że nikt inny nie będzie miał identycznego. Taką formę upominku z pewnością doceni każda obdarowana osoba. W końcu kto nie lubi dostawać prezentów, które zostały wykonane tylko z myślą o nim? Jednakże cała unikalność przygotowanego na zamówienie medalu pójdzie na nic, gdy precyzja wykonania nie będzie wystarczająco dobra. Dobrze wykonany medal powinien mieć widoczne wszystkie istotne szczegóły, zarówno jeśli chodzi o elementy graficzne, logotyp, jak i napisy.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wcześniej aspekty, konieczny jest wybór sprawdzonego producenta, któremu zależeć będzie na jakości oferowanych wyrobów. W Polsce coraz więcej firm zajmuje się wytwarzaniem medali na różne okazje. Aby medal pamiątkowy został pozytywnie skojarzony z danym wydarzeniem, ważne jest, aby umieścić na nim ważne daty, symbole i grafiki, które będą jednoznacznie kojarzyć się osobie obdarowanej z danym wydarzeniem. Konieczna jest tutaj personalizacja zamówienia, aby medal był jedyny w swoim rodzaju. Wybór materiału i elementów zdobiących powinien być uzależniony od osoby, której medal zostanie wręczony. Inna forma przypadnie do gustu dziecku, a inna prezesowi firmy.


Powrót do wszystkich wpisów