Autor : trofea.pl | Data : 09-12-2021
Wielkie gale, na których wręcza się wyróżnienia najbardziej zasłużonym aktorom, muzykom, pisarzom czy również biznesmenom — kto ich nie kojarzy? Czy łatwo sobie wyobrazić odebranie słów podziękowania bez wręczenia stosownej nagrody? Z całą pewnością nie! Puchary czy medale wytwarzane są zazwyczaj w specjalnych warsztatach przez kowali, a dodatkowo coraz częściej korzysta się z zaawansowanych urządzeń. O tym, kto je wytwarza i jak medale na zamówienie mogą zostać wykorzystane, przeczytacie w poniższym tekście — zachęcamy do lektury!
Najprościej, a tym samym najkrócej można na to odpowiedzieć jednym słowem — kowal ...lub stolarz. Skąd ta rozbieżność? Wszystko zależy od materiału, z jakiego wykonuje się medale. Producenci najczęściej decydują się na metal albo drewno. Choć niegdyś tego rodzaju przedmioty wytwarzano tylko i wyłącznie ręcznie — wykorzystując w tym celu siłę swoich mięśni — dzięki nowoczesnej technologii wiele się zmieniło. Współcześnie ogromną popularnością cieszą się maszyny CNC, przez co nawet duże oraz powtarzalne zamówienia nie stanowią już żadnego problemu. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że prawdziwi profesjonaliści i tak stawiają na oryginalność oraz niepowtarzalność! By sprostać oczekiwaniom klientów, pragną dowiedzieć się jak najwięcej o zamówieniu, aby wykonać je zgodnie z wytycznymi. Mogą to być kolorowe medale dla dzieci, nagrody wyprodukowane z drewna albo ordery z metalu. No dobrze, ale jak są tworzone?
By móc jeszcze lepiej zrozumieć zastosowanie medali oraz ich znaczenie, wyobraźmy sobie następującą sytuację — niech będzie dość niecodzienna. W jednym z historycznych miast zorganizowano turniej rycerski dla rekonstruktorów, którzy umieli władać mieczem oraz znali się na fechtunku. Był to jednocześnie pokaz dla zaciekawionych miłośników historii, jak i zawody sportowe. W konkursie wystartowało wielu wojowników znających się na sztuce fechtunku, a dla trzech najlepszych przygotowano nagrodę. Co warto zauważyć, nagroda nie mogła być losowa i powtarzalna — przecież ich umiejętności musiały być rozwijane przez długie lata! Organizatorzy zdecydowali się na medale drewniane z wypalonym wzorem. Specjalista wykonał je bardzo starannie, łącząc technologię CNC z ręcznym wypaleniem pirografem. Same nagrody przypominały swoim wyglądem tarczę oraz miecz, by na zawsze przypominały zwycięzcom o ich sukcesie — w każdym razie taki kształt został zamówiony przez organizatorów. Na podstawie tego przykładu można zobaczyć, że medale są przygotowywane na każdą okazją, zgodnie z preferencjami klienta lub organizatora — indywidualnie. To właśnie klucz do sukcesu, czyli całkowitego zadowolenia!
Chyba każdy brzdąc marzy o tym, by wejść w posiadanie błyszczącego medalu, chociaż… nie należy też zapominać o całej otoczce. Podium, uścisk ręki, gratulacje i wreszcie długo wyczekiwane założenie tasiemki z medalem na szyję! Czyż nie jest to ciekawy sposób na wywołanie ogromnego uśmiechu na twarzy dziecka? Poza tym ma to walory edukacyjne — maluch jest po pierwsze zmotywowany do działania, a po drugie uczy się tego, że sukces wymaga starań i nie przychodzi sam z siebie. Kiedy takie medale okażą się strzałem w dziesiątkę? W przypadku organizowania zawodów sportowych, olimpiad matematycznych czy wszelkiego rodzaju konkursów. Nagrodzony zwycięzca z całą pewnością będzie dumny z siebie, a tym samym medal zaraz po przyniesieniu do domu zawiśnie w honorowym miejscu!
Wykonywane z należytą starannością medale są doskonałym pomysłem na uhonorowanie albo nagrodzenie czyichś wysiłków. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wręczyć je we względnie prozaicznych sytuacjach — podczas urodzin, imienin, a nawet z okazji ślubu! Dzięki temu, że wytwarza się je zgodnie z zamówieniem klienta, istnieje szansa na dopasowanie ich stylu do danej sytuacji albo osoby tak, aby się z nią kojarzyła. Nic dodać, nic ująć — to może być ciekawy sposób na podarowanie komuś prezentu prosto od serca.
Powrót do wszystkich wpisów