Trofea.pl - medale na zamówienie, puchary sportowe, pamiątkowe statuetki

koszulki sportowe

koszulki sportowe koszulki sportowe ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ
trofea trofea

Okazje wręczania medali na zamówienie

Autor : trofea.pl | Data : 03-01-2022

Nagroda w postaci medalu od wieków wiąże się z dużym prestiżem i wyjątkowym sposobem uhonorowania osoby nim odznaczonej. Wręczanie medali posiada w Europie długą tradycję. Pierwsze medale nowożytne pochodzą z Włoch i datuje się je na XIV wiek. Jeśli zaś chodzi o Polskę, za pierwszy wybity medal uznaje się XVI-wieczny medal dla Jana Turzo, biskupa wrocławskiego.

Współcześnie pierwszymi skojarzeniami, jakie przychodzą nam na myśl w związku z medalami, są zapewne wydarzenia sportowe. Każdy sportowiec marzy o zdobyciu złotego medalu, a uroczyste wręczenie medali i łączące się z nim odsłuchanie narodowego hymnu, staje się wspólnym, ogromnym przeżyciem dla zawodników oraz kibiców.

Medale dla sportowców

Przyznawanie medali za osiągnięcia sportowe jest z jednym z najpopularniejszych celów tworzenia medali. Medale takie na awersie w najchętniej wybieranej formie posiadają emblemat, symbolizujący konkretną dyscyplinę sportową. Możemy zdecydować się zatem na gotowy wzór dla odznaczenia osiągnięć zawodników w piłce nożnej, ręcznej, koszykówce, biegach, tenisie ziemnym, pływaniu, gimnastyce artystycznej, judo, karate czy rugby. Na rewersie takich medali możliwe jest zamocowanie tabliczek opisowych. Medale są wykonywane oczywiście w trzech zwycięskich kolorach: złotym, srebrnym oraz brązowym. Nie tylko zwycięscy, ale także wszyscy uczestnicy imprezy sportowej mogą otrzymać medale pamiątkowe za wzięcie udziału w wydarzeniu. Jest to szczególnie popularne podczas maratonów, zawodów triatlonowych i wydarzeń sportowych o charakterze charytatywnym.

Medal jako nagroda w konkursie

Nie tylko sportowcy walczą o zwycięski laur. Uhonorowani nim mogą zostać także uczestnicy olimpiad, zawodów z wiedzy na wybrany temat, zmagań naukowych i innych konkursów, których symbolem wygranej będą medale pamiątkowe, jako nagroda dla najlepszych. W każdym przypadku możliwe jest wykonanie medalu na indywidualne zamówienie, z okolicznościowym napisem oraz dowolnym emblematem graficznym. Szczególnie ciekawym odznaczeniem za wyniki w zakresie wiedzy lub działań w obszarze biologii i ekologii mogą stać się medale drewniane. Nie zapominajmy, że w konkursowe szranki stają również zwierzęta – zawody dla miłośników psów czy koni są przecież wyjątkowo popularnymi imprezami i cieszą się wierną rzeszą fanów oraz kibiców. Także czworonożni zawodnicy mogą zostać nagrodzeni specjalnym medalem z adekwatnym do okoliczności emblematem.

Medale biznesowe

Medal jako wyraz uznania za wykonywaną pracę albo szczególne w niej osiągnięcia jest doskonałym rozwiązaniem dla pracodawców, pragnących wyróżnić swoich najlepszych pracowników. Wręczenie medalu z imieniem i nazwiskiem, tekstem informującym o zasługach, z pewnością stanie się niezapomnianym wydarzeniem, a sam medal pamiątką na długie lata, motywującą do dalszej pracy. Wśród firm popularnością cieszą się także różnego rodzaju medale okolicznościowe. Sposobnością ku ich zamówieniu są okrągłe rocznice istnienia przedsiębiorstwa albo ważne wydarzenia z jego historii i działalności. Takim wydarzeniem może być również odejście na emeryturę wieloletniego dyrektora. Oczywiście medale są klasyczną nagrodą w ewentualnych konkursach branżowych, rywalizacji teamów, a nawet sympatyczną pamiątką rozgrywek w czasie zjazdów integracyjnych. Miejmy na uwadze, że medal może stać się nietuzinkowym prezentem dla partnerów biznesowych. Medalami są odznaczane nie tylko pojedyncze osoby, za jego pomocą mogą zostać uhonorowane całe instytucje, kluby, związki i inne organizacje, jako szczególny wyraz podziękowań za ich działania.

Medal jako prezent

Ponieważ medale daje się dowolnie zaprojektować, z powodzeniem mogą zostać wykonane w charakterze niepowtarzalnego prezentu. Jeśli dziadkowie czy rodzice obchodzą jubileusz ślubu albo okrągłe urodziny, warto wziąć pod uwagę upamiętnienie tego ważnego, rodzinnego święta za pomocą właśnie medalu. Może on zawierać imiona jubilatów, datę uroczystości oraz informację, z jakiej okazji został sprezentowany. Medal to nie tylko elegancki prezent. Równie dobrze projekt można potraktować z przymrużeniem oka i wówczas stanie się świetną propozycją na upominek dla każdego. Idealnie sprawdzą się do tego celu medale drewniane, za pomocą których stworzysz jedyny w swoim rodzaju podarunek na wieczór kawalerski i panieński, na 18-te albo okrągłe urodziny.


Powrót do wszystkich wpisów