Trofea.pl - medale na zamówienie, puchary sportowe, pamiątkowe statuetki

koszulki sportowe

koszulki sportowe koszulki sportowe ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ
trofea trofea

Zalety medali dla dzieci

Autor : trofea.pl | Data : 23-02-2022

Imprezy integracyjne czy też pikniki klasowe to wydarzenia, podczas których często organizuje się aktywności fizyczne. Zawody w bieganiu, rozgrywka w siatkówkę lub przejażdżki konne to tylko kilka z atrakcji mających na celu zachęcenie dzieci do ruchu. Takie wydarzenia często kończą się pięknym uwiecznieniem w postaci rozdania medali. Ciężkie, okrągłe, złote nagrody od tysięcy lat utożsamiane są z wygraną i sukcesem.

Radość z własnych osiągnięć

Udało się — pierwszy na mecie! Jakie to uczucie? Satysfakcja, euforia, nieopisane szczęście… Jednym zdaniem — wyjątkowe chwile. Jednak czy same emocje wystarczają, aby być z siebie zadowolonym? Czasem nie do końca. Już od najmłodszych lat lubimy czuć się doceniani, dlatego nagrody są doskonałym sposobem na pokazanie dziecku, że każdy włożony wysiłek jest ważny. Udział w wydarzeniach sportowych to często konieczność odpowiedniego przygotowania się i poświęcenia dużej ilości wolnego czasu na ćwiczenia. Dzieci, jak i dorośli, trenują i wybierają czas na świeżym powietrzu zamiast zabawy z rówieśnikami. Maluchy często wkładają w to całe swoje serce i skupiają się tylko na poprawianiu swojej kondycji. Właśnie dlatego poprzez nagradzanie dziecka medalem doceniamy jego pracę. Pokazujemy mu także, że jego osiągnięcia są ważne, a ciężka praca popłaca. A chyba każdy powinien być nagrodzony, gdy jest ku temu powód, prawda?

Uczestnictwo jest najważniejsze

Czy zawsze tylko zwycięzca dostaje medal? Niekoniecznie! Nagradzanie dzieci medalami podczas zawodów lub różnego rodzaju wydarzeń nie musi ograniczać się do pierwszych trzech miejsc na podium. Sama obecność na evencie i podjęcie próby są ważne oraz pokazują, ile w dziecku jest woli walki. Właśnie dlatego poprzez obdarowanie każdego dziecka medalem za uczestnictwo wyrażamy tym samym swoje uznanie i pokazujemy, że doceniamy jego chęci. W ten sposób przekazujemy wiadomość, że pomimo „porażki”, udało mu się uzyskać coś o wiele ważniejszego — doświadczenie i nowe umiejętności. Nagradzając malucha medalem, dziękujemy mu za jego poświęcony czas i włożony wysiłek oraz zachęcamy do dążenia do celu w przyszłości. To, że teraz nie udało się stanąć na podium, nie oznacza, że za miesiąc albo rok będzie tak samo. Warto cały czas się rozwijać!

Każdy sportowiec ma znaczenie

Gdy myślimy o medalach, w naszej głowie często pojawiają się najpopularniejsze sporty — piłka nożna, siatkówka czy też koszykówka właśnie do nich należą. A co z innymi dyscyplinami? Każda dziedzina jest warta docenienia. Ostatnio dużą popularnością cieszą się rozgrywki szachowe oraz zawody w grach planszowych. Tak samo jak typowe sportowe zmagania, również i te wymagają odpowiedniego przygotowania się i poświęcenia dużej ilości godzin na rozwinięcie swoich umiejętności. Organizując więc tego typu wydarzenia, warto podarować dzieciom nagrody. Medale dla dzieci dostępne są w różnych kategoriach — z podziałem na konkurencje, dyscypliny oraz miejsca. Dzięki temu łatwo znaleźć gotowe wzory i zapewnić maluchom poczucie sprawiedliwości, że każdy sport jest tak samo ważny.


Powrót do wszystkich wpisów