FOTOGRAFIE Z IMPREZ

 • ETU Challenge Poznan 2016

  Ewa Bugdoł (WLKS Kmicic Częstochowa) oraz Słoweniec Denis Sketako wywalczyli w Poznaniu tytuły mistrzów Europy w triathlonie na długim dystansie (3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42 km 195 m biegu).

  W piątek (22 lipca) swoich sił próbowały dzieci i młodzież, a w sobotę rozegrano wyścigi na dystansie sprinterskim (750 m - 20 km - 5 km) i olimpijskim (1,5 km - 40 km - 10 km) w ramach cyklu "Enea Challenge Poznań". Zwieńczeniem trzydniowej rywalizacji były mistrzostwa Europy na długim dystansie. Zawodnicy już przed siódmą rano wskoczyli do Jeziora Maltańskiego, gdzie doszło do małej "wpadki" organizacyjnej. Błąd popełnił jeden z sędziów, który źle się ustawił, co spowodowało, że zawodnicy skrócili trasę o kilkaset metrów. Ponieważ uczynili to wszyscy uczestnicy, wyniki zostały utrzymane.

  Po pływaniu triathloniści ruszyli na trasę Poznań - Kostrzyn, którą musieli przejechać kilkakrotnie rowerem. Z kolei ostatnia konkurencja wiodła m.in. przez Stary Rynek, a zawodnicy finiszowali na placu Wolności.

  Wśród pań z sukcesu cieszyła się Bugdoł, która po raz pierwszy wystartowała na tym dystansie. Debiut wypadł imponująco. Zawodniczka Kmicica po nieco ponad dziewięciu godzinach, niesiona dopingiem publiczności, osiągnęła metę.

  - Kibice tak mnie mocno wspierali na trasie, że to dzięki nim ukończyłam te zawody. Starałam się cały czas trzymać w czołówce, bo wiedziałam, że jak odpuszczę, to nie odrobię tego na biegu. Wysoko sobie postawiłam poprzeczkę, ale takie zwycięstwo w swoim kraju bardziej smakuje niż za granicą. Muszę też pogratulować organizatorom pomysłu na trasę; biegliśmy przez Stary Rynek, a finisz w centrum miasta, wszędzie było mnóstwo ludzi - podkreśliła.

  Jednym z polskich kandydatów do medalu był Mikołaj Luft, który przez długi czas zajmował drugą pozycję. Na początku trasy biegowej zrezygnował jednak z kontynuowania zawodów.

  - Moją najsłabszą stroną jest nawadnianie, a właściwie odwadnianie organizmu. Bardzo szybko tracę wodę, czasami nie nadążam jej uzupełniać. Poza tym ostatnie dni spędziłem w Szklarskiej Porębie, gdzie było dość chłodno. Dzisiaj może słońca nie było za dużo, ale parno i duszno, szczególnie, gdy zaczął się bieg. Może też coś było nie tak z żywieniem, wystarczy jedną rzecz przeoczyć i rujnuje się cały wynik - wyjaśnił.

  Polska po raz pierwszy była organizatorem mistrzostw Europy w triathlonie.

   

   

  źródło - http://www.poznan.sport.pl/

  zobacz więcej
 • TOP FOR DOG

  We wtorek, 24 listopada, w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się gala charytatywna "Ty fundujesz dobro", podczas którego zorganizowany został finał II edycji konkursu Top for Dog, który uchodzi za najważniejszy w branży kynologicznej.

   

  We wtorek na widowni zasiadło ponad 300 osób, a wśród nich podopieczni Fundacji Przyjaciel, osoby, które fundują dobro oraz wszyscy ci, którzy po prostu kochają zwierzęta. W ten wyjątkowy, uroczysty wieczór miały miejsce dwa ważne wydarzenia - finał II edycji konkursu Top for Dog 2015 oraz finał akcji społecznej „Wyciągnij właściciela z fotela”. 

  Wszystkie środki, które udało się pozyskać m.in. od sponsorów, z międzynarodowej akcji Maxi Zoo "Podaj łapę", a także z konkursu Top for Dog, zostały przekazane na konto Fundacji Przyjaciel, od 13 lat pomagającej niepełnosprawnym dzieciom w powrocie do zdrowia i szczęśliwego życia poprzez dogoterapię. 

  Pieniądze, które przekazała Polska Grupa Energetyczna, będąca jednym ze sponsorów, pomogą w codziennym funkcjonowaniu Agnieszcze Filipkowskiej, która, jak zaznacza, od 25 lat żyje na kredyt, a także jej asystującej suczce - białemu owczarkowski szwajcarskiemu o imieniu Koka. Dzięki funduszom, Agnieszka będzie mogła cieszyć się zmodernizowanymi drzwiami, które umożliwią jej i owczarkowi samodzielne wyjście z domu. 

  Podczas gali została również wręczona nagroda od Maxi Zoo. Odebrała ją laureatka akcji społecznej "Wyciągnij właściciela z fotela", Natalia Niepsuj, za opisanie swojej historii, która zdobyła największe uznanie internautów za postawę godną naśladowania. Najciekawsze fragmenty jej opowiadania zaprezentował popularny aktor Teatru Kamienica Paweł Burczyk, prowadzący tegoroczną galę. 

  Druga część Gali była dedykowana finałowi i laureatom konkursu Top for Dog 2015. 

  Stale wzrasta świadomość właścicieli psów w kwestii odpowiedniej pielęgnacji i opieki nad ich pupilami. Oferta na rynku jest jednak tak szeroka, że posiadaczom czworonogów coraz trudniej zdecydować się na to, co jest dla ich zwierząt najwłaściwsze. Dlatego też, organizator, wydawca Dog&Sport i Kapituła konkursu zdecydowała, że celem konkursu Top for Dog jest nagrodzenie tych produktów, które w znaczący sposób wyróżniają̨ się̨ na rynku dzięki walorom jakościowym i użytkowym, jak również pokazują trendy na tym rynku, poprzez swoją innowacyjność. 

  zobacz więcej
 • Nasze Dobre Lubuskie 2015 r

  Finał był niezwykle emocjonujący, bo czołowa czwórka cały czas zamieniała się miejscami. Jeszcze o 9.00 na prowadzeniu było Piwo Celtyckie z Browaru Witnica, potem na pierwszym miejscu pojawiała się także budowa energooszczędnych, ekologicznych domów firmy Maj-Haus z Rzepina oraz oferta hotelu Pałac Wiechlice.

  Ostatecznie najwięcej punktów zdobył Pałac Wiechlice - aż 26 507. Na drugim miejscu znalazł się olej kokosowy produkowany przez zielonogórskie Laboratorium BioOil - 25 605 pkt., a na trzecim budowaenergooszczędnych, ekologicznych firmy Maj-Haus z Rzepina - 23 276 pkt.

  Tuż poza podium znalazło się ciemne Piwo Celtyckie z Browaru Witnica - 20 942 pkt. i ciśnieniowa myjka warsztatowa Hydro Power 1200, produkowana przez firmę Marwis z Przylepu (Zielona Góra) - 9 444 pkt..  

  Zwycięzcy otrzymają certyfikaty ,,Najpopularniejszy produkt/usługa wg Czytelników Gazety Lubuskiej” oraz nagrody w postaci kampanii reklamowych o wartości 30, 20 i 10 tys. zł w zależności od zajętego miejsca.

  To jednak nie koniec emocji. Kapituła ogłosiły listę swoich laureatów dopiero podczas finałowej gali, która odbędzie się 16 grudnia. Tu nagrodami są znaki jakości ,,Nasze Dobre Lubuskie 2015” i kampanie reklamowe o wartości 10 tys. zł.

   

  http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/nasze-dobre-lubuskie-2015-tak-glosowali-czytelnicy

  zobacz więcej
 • Triathlon Szczecin

  W Szczecinie odbyły się Mistrzostw Polski na dystansie 56,5km, który  obecnie jest najpopularniejszym wśród polskich zawodników. Triathloniści rywalizowali również na dystansie 112,95km. Łącznie na obu dystansach wystartowało 450 zawodników. Do tej liczby należy również dodać 52 najmłodszych - uczestników sobotniego Biegu Dzieci, którym otwarte zostało szczecińskie święto sportu.

  Pod względem liczbowym Triathlon Szczecin wyglądał imponująco. Całą imprezę zabezpieczało ponad 250 osób (m.in. wolontariusze, służby medyczne i policja). O bezpieczeństwo na trasie pływackiej dbało 5 łodzi ratowniczych, natomiast na trasie kolarskiej ciągle krążyło 6 motocykli, które czuwały nad zawodnikami. Szczególne podziękowania należą się władzom miasta, które organizacyjnie i logistycznie cały czas wspierały imprezę. Spodziewając się wysokich temperatur organizatorzy przygotowali dla zawodników wszystko co tylko możliwe, aby zapewnić im jak najlepsze warunki do sportowej rywalizacji, m.in. dodatkowe punkty odżywcze, worki z lodem, czy kurtyny wodne. Na punktach odżywczych oraz w strefie finiszera na triathlonistów czekało 10 000 litrów wody oraz 1350 litrów napojów izotonicznych Ale –Active Life Energy, którymi mogli uzupełnić stracone płyny. Każdy z zawodników mógł również ochłodzić się (zarówno na trasie, jak i już po przekroczeniu linii mety) lodem, którego przygotowano aż 1500kg.  Dodatkowo, aby uzupełnić straconą, w upalnych warunkach, energię zawodnicy mieli do dyspozycji w strefie finiszera typowej dla każdej imprezy Enea Tri Tour: 200kg arbuzów, 200kg bananów, 120kg pomarańczy, 80kg placka drożdżowego czy 800szt. hamburgerów.

  zobacz więcej
 • II CROSS SIERAKOWSKI

  Cross Sierakowski, który odbył się 15 sierpnia to nowa impreza w kalendarzu biegowym, ponieważ odbyła się po raz drugi. Niemniej do Sierakowa wybrało się ponad 250 biegaczy. Zawodnicy wystartowali o godzinie 11.Cross Sierakowski to wymagająca trasa, która przez prawie całe 15 kilometrów wiedzie drogami leśnymi. W tym roku zwyciężył Marcin Kęsy.

   

  Trasa Cross Sierakowski biegnie w 85% drogami i ścieżkami leśnymi na terenie Nadleśnictwa Sieraków. Urozmaicone podłoże od kopnego pisaku przez utwardzone drogi leśne po odcinek kostki brukowej dostarczy zawodnikom zapewne wiele wrażeń. Start i meta usytuowane będą na terenie Hipodromu w Sierakowie skąd zawodnicy pobiegną w kierunku jeziora Lutomskiego

   

  zobacz więcej
 • Częstochowskie Dni Sportu

  W tegorocznej edycji Częstochowskiego Dnia Sportu, która okazała się rekordowa po każdym względem, ofertę zaprezentowało ok. 50 klubów sportowych i stowarzyszeń. Organizatorzy przygotowali również turnieje siatkarskie, koszykarskie, piłkarskie oraz tenisa stołowego.  Widzowie mogli wziąć w wyciskaniu sztangi, a także przejechać samochodem prowadzonym przez Bartka Mireckiego, który w tym sezonie zadebiutował w Formule Renault 2.0.

  Organizatorami III Częstochowskiego Dnia Sportu były: Hala Sportowa Częstochowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

  zobacz więcej
 • Challenge Poznań

  Challenge Poznań: Mistrzostwa Europy ETU 2016 w triathlonie na dystansie długim!

  Jest to już czwarta edycja imprezy, po raz drugi pod egidą Challenge Family. Po trzech latach niezwykłego widowiska na dystansie 113km, po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski odbyła się rywalizacja na dystansie długim 226km!

  Każdy z zawodników  miał do pokonania 3,8km pływania w jeziorze maltańskim, 180km jazdy na rowerze po niezwykle szybkiej i płaskiej trasie oraz pełen maraton – 42,2km biegu po trasie w samym centrum miasta!

  W ramach imprezy odbyły się oficjalne Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim! Do Poznania przybyli zatem najznamienitsi triathloniści z całej Europy, by rywalizować o tytuły Mistrza i Mistrzyni Starego Kontynentu! 

  Oprócz najważniejszego niedzielnego startu na dystansie 226km odbyły się imprezy towarzyszące: start na dystansie 113km „połówka” w niedzielę oraz na dystansie olimpijskim i sprinterskim w sobotę! 

  zobacz więcej
 • I Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Nordic Walking

  Dnia 18.10.2015 odbyły się I otwarte mistrzostwa Częstochowy w nordic walking na dyst. 10km.Ogólnie w chodzie głównym na 10 km. wystartowało 118 osób, pań 47 i panów 71. Nagradzane były tylko kat. wiekowe. Zawody były zorganizowane profesjonalnie, byli też sędziowie na trasie którzy z uwagą wypatrywali łamiących zasady rozgrywania zawodów ,19 osób kara 1 min.odliczana od czasu ogólnego, 1 osoba kara 2 min.strata 2 msc. i 2 osoby zdyskwalifikowane. Nagrody w kategoriach wiekowych wręczał sam Aleksander Klepacz lider zespołu Formacja Nieżywych Schabuff. Oprócz chodu głównego na 10km był chód rekreacyjny na 3.5 km i chód dla dzieci na dystansie 300 m. Po zawodach były też pokazy samoobrony, jedzonko, kawka herbata, czekolada i losowanie fajnych nagród dla wszystkich zawodników. 

   

  zobacz więcej
 • Speedway Grand Prix of Poland w Toruniu.

  Nicki Pedersen wygrał Speedway Grand Prix of Poland w Toruniu. Na drugim stopniu podium stanął zawodnik KS Toruń, Jason Doyle, trzeci był Maciej Janowski.

  Klasyfikacja turnieju: 1. Nicki Pedersen - 19, 2. Jason Doyle - 18, 3. Maciej Janowski.- 11, 4. Niels Kristian Iversen - 10, 5. Andreas Jonsson - 11, 6. Chris Holder - 11, 7. Peter Kildemand - 11, 8. Greg Hancock - 8, 9. Tai Woffinden - 8, 10. Piotr Pawlicki - 7, 11. Matej Zagar - 7, 12. Michael Jepsen Jensen - 5, 13. Tomas Jonasson - 5, 14. Troy Batchelor - 3, 15. Chris Harris - 3, 16. Krzysztof Kasprzak - 1. Klasyfikacja przejściowa - czołówka: 1. Tai Woffinden - 151, 2. Greg Hancock - 126, 3. Nici Pedersen - 124, 4. Niels Kristian Iversen - 105, 5. Jason Doyle - 103, 6. Matej Zagar - 100, 7. Maciej Janowski - 95, 8. Chris Holder - 93, 9. Peter Kildemand - 79, 10, Michael Jepsen Jensen - 77. 

  zobacz więcej